Galatasaray’dan flaş Batshuayi açıklaması!

Galatasaray Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi İbrahim Hatipoğlu, “Resmi imzalar atılmadı. Resmi imzalar atılmadan da benim herhangi bir şey söylemem doğru değil. Batshuayi ilgilendiğimiz bir oyuncu. Beğendiğimiz, takımımızda görmek istediğimiz bir oyuncu. Görüşüyoruz. Futbolda resmi imzalar atılıncaya kadar ‘Bitti’ denmez. Belli mesafeleri kat ettiğimizi düşünüyoruz. Bir aksilik olmazsa resmi transfer dönemi başladığı zaman resmi imzalar atılırsa buna daha net cevaplar verebiliriz” dedi.

Sarı-kırmızılı kulübün Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi İbrahim Hatipoğlu, gündemdeki transferlere ve A Milli Futbol Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’ndaki performansına yönelik Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulundu.

“BATSHUAYİ İLGİLENDİĞİMİZ BİR OYUNCU”

D Smart ekranlarında Uğur Dermirkırdı ile Serhan Türk’ün sorularını yanıtlayan Hatipoğlu, son günlerde adı Galatasaray ile anılan Belçikalı golcü futbolcu Michy Batshuayi ile görüştüklerini doğrulayarak “Resmi imzalar atılmadı. Resmi imzalar atılmadan da benim herhangi bir şey söylemem doğru değil. Batshuayi ilgilendiğimiz bir oyuncu. Beğendiğimiz, takımımızda görmek istediğimiz bir oyuncu. Görüşüyoruz. Futbolda resmi imzalar atılıncaya kadar ‘Bitti’ denmez. Belli mesafeleri kat ettiğimizi düşünüyoruz. Bir aksilik olmazsa resmi transfer dönemi başladığı zaman resmi imzalar atılırsa buna daha net cevaplar verebiliriz. Sabırlı olmak ve resmi transfer dönemini beklemek en doğrusu. Benim bildiğim kadarıyla bir opsiyonu yoktu. Sözleşmesi sona ermişti” diye konuştu.

“BAŞKANIMIZ GALATASARAY İÇİN EN DOĞRU GÖREVLENDİRMELERİ VE KARARLARI VERECEKTİR”

Galatasaray’da görevi Başkan Dursun Özbek’in belirlediğinin altını çizen Hatipoğlu, “Sportif AŞ’nin önümüzdeki günlerde bir genel kurulu olacak. Yönetim olarak bir değişiklik ve yeni isimlerin katılması gündemimizde. Konu tamamen başkanımızın tasarrufunda. O Galatasaray için en doğru görevlendirmeleri ve kararları verecektir. Beklemek lazım. Galatasaray’da transferin, yöneticilerin görevlerinin başında da başkanımız vardır. Daha önceki dönemde de bunu başkanımız açıklamıştı. Başkanlık sistemiyle yönetilen bir kulübüz. Başkanımız her icraatın başında, içinde yer alıyor. Bizler başkanımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Opsiyonları, istediğimiz oyuncularla ilgili şartları belli bir noktaya getirip başkanımızın önüne sunmakla yükümlüyüz. Onun son kararı söylediği hatta son hamleyi kendisinin yaptığı bir Galatasaray var. İyi bir ekibimiz var. Bu bir ekip çalışması. Ekiple birlikte en doğruları yapmaya çalışıyoruz. Transfer bildiğim kadarıyla tüm Avrupa’da 24 Haziran’da başlayacak. Almanya’da tüm futbol paydaşlarının bir araya gelmesiyle görüşmeler kaçınılmaz oluyor. Az önce başka bir kulübün yöneticisi de bir kafede başka bir menajerle oturuyordu” ifadelerini kullandı.

“OYUNCULARIN TÜRKİYE’DE OYNAMA İSTEĞİ BELİRLEYİCİ OLUYOR”

İbrahim Hatipoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Galatasaray için doğru insanlarla görüşmeye çalışıyoruz. Bizim hocamızın, scout ekibimizin çok önceden belirlediği bir isim listesi var. Buradaki oyuncuların şartlarını öğrenmeye çalışıyoruz. Oyuncuların Türkiye’de oynama isteği belirleyici oluyor. Bazı futbolcular ülkemize gelmeyi düşünmüyorlar. Bazı oyuncular daha yüksek bedellerle Suudi Arabistan’a, Katar’a gitmeyi düşünüyorlar. Farklı dengeler var. Bütçemize uygun ve istediğiniz özelliklerde futbolcu bulmanız gerekiyor. Vakit çok, aceleye gerek yok. Galatasaray son iki yılın şampiyonu. İyi bir kadrosu var. Küçük dokunuşlarla takımı rahatlatacak doğru hamleleri yapmak istiyoruz. Elimiz kolay. Yarın maç oynamaya kalksa Galatasaray çok iyi bir kadroyla sahaya çıkacak durumda.”

Galatasaraylı yönetici, taraftarların da sabırlı olması gerektiğini aktardı.

SAĞ BEK VE ORTA SAHAYA TAKVİYE

Transferde önceliği sağ bek ve orta saha pozisyonlarına vereceklerini anlatan Hatipoğlu, “Bir sağ bek, bir de orta saha oyuncusuna ihtiyacımız var. Bu mevkiler için görüşmeleri yapıyoruz” dedi.

“LEON GORETZKA GÜNDEMİMİZDE ŞU AN İÇİN YOK”

Bayern Münih’te forma giyen orta saha oyuncusu Leon Goretzka ile ilgili transfer iddialarına da Hatipoğlu şu yanıtı verdi:

“Leon Goretzka Bayern Münih’te oynayan son derece başarılı bir oyuncu. Çok ciddi bir maliyeti olan bir oyuncu. Gündemimizde şu an için yok. Biz Galatasaray için doğru transferi yapmaya çalışıyoruz.”

“WAN-BISSAKA VE ASSIGNON TAKİP ETTİĞİMİZ İSİMLERDEN İKİSİ”

Sağ bek pozisyonu için listelerinde 6-7 oyuncu olduğunu açıklayan Hatipoğlu, “Aaron Wan-Bissaka ve Lorenz Assignon listemizde olup takip ettiğimiz isimlerden ikisi. Ancak listemizde 6-7 oyuncu var. Oyuncunun Türkiye’ye bakış açısı, oluşacak toplam maliyeti… Okan Hocamız’ın ve scout ekibimizin belirlediği bazı kriterler var. Oyuncunun taşıması gereken özellikler var. Bizim beklentilerimizi karşılayacak bir ismi transfer edeceğiz. Herkese eşit mesafedeyiz. Yakınlık transferde şartlar oluşunca bundan bahsedebiliriz. Burada listemizdeki oyuncuların şartlarını öğrenip, listemizdeki oyuncuları güncelleyip Türkiye’ye dönüp şartları yeniden değerlendirip yolumuza devam edeceğiz. İmza atacağımız aşamada değiliz” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir